Kołobrzeg to miasto leżące w środkowej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego, w ujściu rzeki Parsęty w sąsiedztwie złóż borowiny, lasów, ekosystemu bagienno-wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom roślin i zwierząt.
Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też liczne zabytki: pomniki, lapidaria, Muzeum Oręża czy Ratusz Miejski. Warto też obejrzeć to, czym miasto Kołobrzeg słynie - porty: pasażerski, handlowy i wojenny. Żądnych wrażeń ucieszy możliwość spływu Parsętą, dość łatwym szlakiem kajakowym, który w górnym odcinku może wydać się uciążliwy przez zarastające wierzby oraz powalone drzewa, lecz to tylko podnosi jego atrakcyjność. Dla cyklistów przygotowanych jest dziewięć szlaków rowerowych, a dla amatorów pieszych wycieczek trzy szlaki piesze - czerwony, solny i zielony. Kołobrzeg i okolice to raj dla wędkarzy, ze względu na czyste wody i rzadki gatunki ryb.
Obecnie uzdrowisko Kołobrzeg dysponuje szeregiem sanatoriów, obiektów szpitalno-uzdrowiskowych i zakładów przyrodoleczniczych. W strefie uzdrowiskowej znajdują się obiekty, które mają różnych właścicieli. Można tu jednorazowo przyjąć 7000 kuracjuszy i wczasowiczów co czyni Kołobrzeg największym polskim uzdrowiskiem przez wielu nazywaną "perłą uzdrowisk". Leczeni są tu pacjenci, których dotknęły choroby układu oddechowego, krążenia, reumatologiczne, przemiany materii i inne. Dzięki walorom lecznictwa uzdrowiskowego prowadzi się tu również dla dzieci z regionów ekologicznie zagrożonych tzw. "zielone szkoły". Wypoczynek i atrakcje turystyczne, połączone z leczeniem w kołobrzeskim uzdrowisku, to najlepszy sposób na odnowę sił psychicznych i fizycznych.
W Kołobrzegu funkcjonuje wiele hoteli, moteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych i campingów dzięki czemu znalezienie noclegów nie przysparza większych trudności.
Kołobrzeg zaprasza na wypoczynek!